מדרגות - שילוב בין אסתטיקה וצורך | מישה הרצף קבלן שיפוצים
קבלן שיפוצים
מדרגות - שילוב בין אסתטיקה וצורך
תיאור

מדרגות - שילוב בין אסתטיקה וצורך

מדרגות - שילוב בין אסתטיקה וצורך
מדרגות - שילוב בין אסתטיקה וצורך
מדרגות הם הגורם המקשר בן שני מפלסים או שתי קומות בבניין או בבית מגורים שיש בו יותר ממפלס אחד. בניית מדרגות שימשה בעבר ומשמשת גם היום גם לצורכי יופי ואסתטיקה, בעיקר במבני ציבור. מדרגות שנועדו כמעט אך ורק לצרכי אסתטיקה הן למשל המדרגות בגן הבהאים בחיפה. במקרים רבים המטרה היא כפולה – גם אסתטיקה וגם תועלת.

להצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות

או חייגו עכשיו 054-4416876

סוגים שונים של מדרגות:


קיימים מספר סוגים של מדרגות, שלכל אחד מהם משמעויות ושימושים אחרים. המדרגות הלולייניות בנויות בצורת ספיראלה. ונועדו לחבר בין שני מפלסים בבית או במבנה ציבור והן מוסיפות חן רב ואווירה אינטימית. אדריכלים משתמשים בהן בעיקר לעיצוב. מדרגות חוץ הן מדרגות הממוקמות מחוץ לבניין. לעיתים הן משמשות כמדרגות חירום ולעיתים הן משמשות לגישה לחלק מהמפלס העליון שאין אליו גישה אחרת.

מדרגות ניתן למצוא גם מחומרים שונים: כגון מדרגות משיש שנחשב לחומר איכותי וחזק מאד והוא מקנה לכל מדרגה מראה יוקרתי במיוחד. מדרגות מעץ הידוע כחומר שמשדר חמימות וביתיות ואפשר למצוא אותן בבתים שונים, במעבר בין מפלסים, ובמקומות נוספים. מדרגות קרמיקה הן מדרגות המצופות קרמיקה והן משדרות איכות, יוקרה וייחודיות. מדרגות גרנוליט המעורבות לרוב במלט או מלט אדום הן מדרגות המאפיינות שבילי כניסה לבתים, הן בכפר והן בעיר. מדרגות מתכת הן מדרגות שניתן למצוא הן בבתים פרטיים והן במבנים אחרים כחיבור בין מפלסים וקומות. בחו"ל רבות ממדרגות החירום עשויות מתכת וגם בארץ ניתן לראות מדרגות מתכת חיצוניות במבנים רבים.

מדרגות ונגישות:
קיומן של מדרגות מציב בעיה לא קטנה של נגישות לבעלי נכויות, לקשישים או לאימהות עם עגלות תינוק. ההתקדמות הטכנולוגית מצד אחד והגברת המודעות לצרכיהם של בעלי מוגבלויות בחברה הביאו לחקיקה המחייבת הגברת הנגישות בכל מבנה ציבור שיש בו מדרגות. נכון להיום, כל מבנה חדש חייב להיות מתוכנן כך שבכל מקום שיש בו מדרגות, תהיה חלופה גם לבעלי מוגבלות.

מדרגות כאמצעי לאסתטיקה ויופי:
מדרגות הן בהחלט אמצעי שבו משתמשים אדריכלים שונים להגברת המראה האסתטי של המבנה שהם בונים. כבר הוזכרו לעיל המדרגות בגן הבהאים בחיפה, וכמוהן יש מדרגות שנועדו לנוי במקומות אחרים. באיטליה למשל ניתן למצוא את המדרגות הספרדיות המפורסמות, במבנים רבים מתכננים האדריכלים את המדרגות כך שיוסיפו הדר ויופי. בדרך כלל מתוכננות מדרגות כדי שיזכירו ארמונות או אולמות נשפים.

מדרגות – מומחיות בפני עצמה.
בניית מדרגות היא אמנם חלק מבניית המבנה כולו אבל דורשת מומחיות וניסיון רב. הסיבה היא פשוטה: המדרגות חייבות להיות ישרות והבנייה חייבת להיות מותאמת הן לתקנים על פי חוק תכנון ובנייה והן למבנה הבניין. כל מדרגה חייבת להיות מפולסת מחדש והרום (הפרש הגבהים) וגם השלח (החלק שעליו דורכים) חייבים להיות שווים ומדויקים. מישה הרצף, מתמחה בתכנון ובניית מדרגות ומאחוריו מעל 20 שנות ניסיון בארץ ובחו"ל. מישה ופועליו הנאמנים ילוו אתכם באופן צמוד משלב התכנון ובחירת המדרגות המתאימות ועד להתקנתן הסופית וצעדכם הראשון עליהן.
 

להצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות

שלח