מה זה טיח צבעוני? | מישה הרצף קבלן שיפוצים
קבלן שיפוצים
מה זה טיח צבעוני?
תיאור

מה זה טיח צבעוני?

 טיח הוא חומר גלם נפוץ בענף הבנייה שמשמש בעיקר כשכבת ביניים בין הקיר לבין שכבת הגמר. הבעיה היא שרוב האנשים לא מכירים ביתרונות של הטיח, בעוד בפועל יש לו תפקיד חיוני. מעבר לכך, ההיכרות עם הטיח חשובה היות וכיום ניתן להשיג אותו כחומר צבעוני שמאפשר גם ליישר את פני הקיר ולהגן מפני חדירת מים – וגם להשיג מראה דקורטיבי מרשים.

להצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות

או חייגו עכשיו 054-4416876

טיח צבעוני שמיושם בצורה נכונה על ידי קבלן שיפוצים מיומן מציע המון יתרונות. ראשית, חשוב לציין שהוא עמיד באותה מידה כמו הטיח הרגיל ובחלק מהמקרים אפילו יותר. העובדה שמדובר בחומר צבעוני לא באה על חשבון החוזק, העמידות והיעילות שלו. התנאי היחיד בהקשר הזה הוא לנצל את היתרונות של הטיח בעזרת יישום מקצועי ומיומן.

שנית, הטיח מתאים לקירות הפנים והחוץ. טיח פנים משמש לחלק הפנימי ומעניק לקירות בחדרי השינה, בסלון ובמטבח מראה חלק ואחיד. מנגד, טיח חוץ מיועד לחלק שחשוף לשמש ולפגעי מזג האוויר ולכן הוא מגן על המבנה ושומר על החוזק ועל העמידות שלו. בשני המקרים אפשר לנצל את התכונות הטבעיות של הטיח יחד עם הערך המוסף של השכבה הצבעונית ולחסוך את הצורך בשכבת שליכט.

במקור, שליכט משמש למריחת השכבה השלישית והאחרונה על הקיר. את השליכט נהוג היה ליישם בעבר לאחר מריחת הטיח וזאת במטרה להעניק לו גימור דקורטיבי. כמו כן, אפשר היה ליישם שני סוגי שליכט ובהם שליכט אקרילי ושליכט מינרלי. כיום השליכט פחות רלוונטי אם בוחרים להשתמש בטיח צבעוני וזה המקום להתייעץ עם קבלן שיפוצים מנוסה.

החשיבות של התייעצות עם קבלן שיפוצים


קבלן שיפוצים מנוסה מייצג את האינטרס של הלקוח ומעמיד לרשותו מידע חיוני לקבלת החלטות נכונה. קודם כל, קבלן שיפוצים מסוגל לבדוק את מאפייני המבנה מבחינה אדריכלית ולהמליץ על טיח צבעוני או על שליכט. אם הקבלן ימצא לנכון שמספיק להשתמש בשכבת טיח ושבעזרתה אפשר יהיה לחסוך זמן והוצאות, הוא יעדכן את הלקוח וידאג לשתף איתו פעולה באופן שישרת את הצרכים של שניהם.

מעבר לכך, קבלן שמספק שירותי שיפוצים שונים מסוגל לשלב את עבודות הטיח יחד עם עבודות גמר ועבודות נוספות. קבלן שיפוצים כזה יידע לבצע עיצובים בגבס ובמידת הצורך לבנות נישות גבס, קרניזים או תקרות גבס לפי בחירת הלקוח. אפשרות אחרת היא למרוח את שכבת השליכט בחלק מהחדרים או בחלל החוץ, אך להרכיב בריקים לסלון כפתרון חיפוי לקירות. גם כאן הסוד הוא היערכות מוקדמת והכנה לקראת עבודות השיפוצים מול קבלן שמרכז אצלו כמה שיותר תחומי אחריות.

דגשים ביישום טיח


יישום עצמי של טיח צבעוני בדרך כלל אינו משתלם ועדיף לתת לקבלן שיפוצים מנוסה לבצע את העבודה. בשלב הראשון, קבלן שיפוצים עם המלצות יכין את הקיר או התקרה לקראת יישום הטיח. במסגרת הכנת הקיר והתקרה צריך להסיר שאריות טיח ישנות, לוודא שאין מסמרים או משקעים ולמרוח מחדש בטון בחלקים מסוימים.

בשלב השני מחליקים את הטיח על גבי הקיר או התקרה ומיישמים אותו בצורה אחידה. היישום האחיד חשוב כבר בשלב הזה כי אחרת הטיח יתייבש בצורה שאינה הומוגנית. מנגד, החלקת הטיח באופן עדין, יישום שלו תוך שימוש בציוד משוכלל והקפדה מקרוב על כך שלא יהיו פערים בעובי יבטיחו תוצאה מושלמת.

החשיבות ביישום טיח על ידי קבלן שיפוצים מיומן באה לידי ביטוי גם בכל מה שנוגע לאיטום וחיפוי מלא של הקיר או התקרה. במילים אחרות, קבלן שיפוצים ידאג שהתוצאה לא רק תהיה מרשימה אלא גם יעילה. היעילות של טיח צבעוני תימדד בטווח הארוך ביכולת שלו להגן על הקיר והתקרה מפני שחיקה, להגביר את הבידוד התרמי והאקוסטי ולמנוע הופעת עובש ופטריות גם אחרי חשיפה ממושכת לפגעי מזג האוויר.

טיח מכניס את החוץ אל הפנים


אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמאפיין הבולט ביותר של טיח הוא הכנסת סגנון העיצוב של החוץ אל תוך הבית. בעזרת הטיח ניתן להעניק לחלל הפנים של הבית מראה מקורי ולהתכתב עם סגנון עיצוב תעשייתי. לחילופין, רבים בוחרים ליישם את הטיח בקירות החוץ בלבד אך להמשיך את הסגנון הקיים עם עיצוב כפרי בסלון, בחדרי השינה ובמטבח.

עוד כדאי להזכיר את האופן שבו הטיח משמש לעיצוב משרדים וחללי עבודה. גם כאן הדגש הוא על יצירת סביבת עבודה פרודוקטיבית, שמגוונת את הסגנון השגרתי ומעניקה לעובדים תחושה של ערך מוסף. בעזרת הכנסת החוץ אל תוך המשרד ניתן להגביר את קצב העבודה ולשפר את הרושם הראשוני שמקבלים הלקוחות, הספקים ושאר השותפים.

השיפוץ הבא שלך יכול להתחיל עכשיו


הטרנדים האופנתיים בתחום של עיצוב פנים משתנים לעיתים קרובות אך יש כאלה שלא משתנים לעולם. אחד מהם הוא הרצון לרענן את מראה חלל הפנים אחת לתקופה מסוימת ולעשות זאת באופן שיהיה עמיד ויעיל. מהבחינה הזו, היכולת של טיח להכניס את החוץ אל הפנים מתבטאת גם בתחזוקה שוטפת: קל מאוד לנקות אותו, אפשר להסיר ממנו כתמים בעזרת מטלית לחה בלבד והוא לא דורש שום סוג של מאמץ.

יתרה על כך, גם את שכבת הטיח הצבעוני ניתן לצבוע מחדש אחת לתקופה מסוימת. השמים הם הגבול בכל הנוגע לשימוש בצבע וקבלני שיפוצים מיומנים יידעו בדיוק מה לעשות כדי להפיק ממנו את מלוא היתרונות.

הצוות של מישה הרצף מזמין אותך להתרשם מהדור הבא של עבודות השיפוצים. אנו מרכזים את כל סוגי השיפוצים תחת קורת גג אחת ונוכל לבנות עבורך הצעת מחיר משתלמת. בחיוג למספר הטלפון 054-4416876 נוכל לעמוד לרשותך בהקדם ולהראות לך מקרוב דוגמאות של עבודות טיח צבעוני בבתים פרטיים, משרדים ועוד.

להצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות

שלח